Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej w Dębnie finansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych rozpoczął swoją działalność 02.04.2002r.Placówka prowadzi działalność rehabilitacyjną w systemie opieki dziennej od 7.00 do 15.00 dla trzydziestu osób z terenu Miasta i Gminy Dębno, które ukończyły 16 rok życia i zostały zakwalifikowane do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej przez Powiatowy Zespół ds. Orzecznictwa o Niepełnosprawności Działalność placówki oparta jest głównie o terapię zajęciową, czyli oddziaływanie terapeutyczne za pomocą zajęcia i pracy, dostosowanej do możliwości i zainteresowań każdego z uczestników. Warsztat Terapii Zajęciowej przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych, w stosunku do których orzeczono całkowitą niezdolność do pracy, a które zakwalifikowane zostały do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej w warsztacie. Celem jest zwiększanie zakresu samodzielności i zaradności życiowej, wdrażanie do pracy fizycznej i umysłowej, kształtowanie charakteru, rozwijanie osobowości oraz opanowywanie przez uczestników czynności przysposabiających do pracy zawodowej.

Zajęcia odbywają się w grupach pięcioosobowych w pracowniach:


- stolarskiej  
- dziewiarsko-krawieckiej
- komputerowo-muzycznej
- wikliniarskiej  
- kulinarnej  
- plastycznej

Dobór pracowni uzależniony jest od rodzaju niepełnosprawności i zainteresowań uczestników. Zajęcia prowadzone w warsztacie zmierzają do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi również zajęcia dodatkowe z zakresu kultury, turystyki, sportu i wypoczynku oraz realizacji indywidualnych zainteresowań i zamiłowań uczestników.